Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads.
Mobil Öğrenme
m-öğrenme
www.teknologweb.com
Mobil Öğrenme
Mobil öğrenme, öğrenme-öğretme
faaliyetlerinin mobil cihaz ve teknolojiler aracılığı
ile sağlandığı bir e-öğ...
Mobil Öğrenme
Mobil öğrenme, zaman ve mekan sınırlılığını
kaldıran çağdaş bir modelidir. Geleneksel
eğitimi desteklemek ya...
Mobil Öğrenme Özellikleri
Mobil öğrenme özellikleri genel hatları ile e-
öğrenme modeli ile benzerlik göstermektedir. Bu
d...
Mobil Öğrenme Özellikleri
Bunların dışında mobil öğrenmenin kendine
özgü dinamikleri de mevcut. M-öğrenme için
kullanılan ...
Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları
Mobil öğrenme teknolojileri denince ilk akla
gelen çoğunlukla Podcast’ dir. Podcas...
Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları
Podcast internetten mobil cihazlara bir kez
yüklendikten sonra, internet bağlantıs...
Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları
M-öğrenme faaliyetinin uygulanması sırasında
çeşitli araçlar kullanılır. Sunucular...
Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları
Sunucular: Mobil öğrenme içeriklerinin, ders
materyal ve kaynaklarının depolandığı...
Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları
Cep Telefonları: Android, IOS ve Windows Phone
gibi işletim sistemlerine sahip akı...
Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları
Tablet Bilgisayarlar: Akıllı cep telefonlarında
olduğu gibi çeşitli işletim sistem...
Mobil Öğrenme Uygulamaları
Bilinen mobil öğrenme uygulamaları aşağıda
sıralanmıştır;
 Microsoft m-Öğrenme Projesi
 Mobil...
Kaynakça
TeknologWeb.com – Mobil Öğrenme Nedir?
http://www.teknologweb.com/mobil-ogrenme-nedir
Teşekkürler.
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Mobil Öğrenme Nedir? [PPT]

221 views

Published on

Bu slaytta mobil öğrenme nedir (m-öğrenme) ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. http://www.teknologweb.com/mobil-ogrenme-nedir

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Mobil Öğrenme Nedir? [PPT]

 1. 1. Mobil Öğrenme m-öğrenme www.teknologweb.com
 2. Mobil Öğrenme Mobil öğrenme, öğrenme-öğretme faaliyetlerinin mobil cihaz ve teknolojiler aracılığı ile sağlandığı bir e-öğrenme modelidir. E- öğrenme bir uzaktan eğitim modeliyken, mobil öğrenme de e-öğrenme kavramı içine giren bir öğrenme modelidir.
 3. Mobil Öğrenme Mobil öğrenme, zaman ve mekan sınırlılığını kaldıran çağdaş bir modelidir. Geleneksel eğitimi desteklemek ya da uzaktan eğitim sağlamak amacıyla kullanılabilir. Geçmişte yaygın olarak kullanılan PDA’ lar ile ilk mobil öğrenme uygulamaları gerçekleşmiştir. Günümüzde ise kullanımı yaygınlaşan akıllı cep telefonları ve tablet cihazlar üzerinden m- öğrenme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.
 4. Mobil Öğrenme Özellikleri Mobil öğrenme özellikleri genel hatları ile e- öğrenme modeli ile benzerlik göstermektedir. Bu da mobil öğrenmeyi e-öğrenme kavramının içine alan temel nedendir. Zaman ve mekandan bağımsız olması, öğrenci merkezli bir model olması ve eğitimde fırsat eşitliği sağlaması e- öğrenme modelinden miras aldığı özelliklerdir.
 5. Mobil Öğrenme Özellikleri Bunların dışında mobil öğrenmenin kendine özgü dinamikleri de mevcut. M-öğrenme için kullanılan cihaz ve teknolojilerin yetenek ve sınırlılıkları bu özellikleri belirleyen önemli bir unsurdur. Mobil öğrenme uygulamalarını çalıştıracak olan cihazların işlemci gücü, ekran boyutları ve internet kullanımı gibi unsurlar bunlara örnek gösterilebilir.
 6. Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları Mobil öğrenme teknolojileri denince ilk akla gelen çoğunlukla Podcast’ dir. Podcast video ve ses dosyalarının yayınını ve dağıtımını yapan öncü bir teknolojidir. Podcast’ in m-öğrenme teknolojisi olarak kullanılması öğretici ses ve ya video dosyalarının paylaşılması temeline dayanmaktadır.
 7. Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları Podcast internetten mobil cihazlara bir kez yüklendikten sonra, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan istenilen yere aktarılabilir, istenildiği zamanda ve sayıda izlenip, dinlenebilir.
 8. Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları M-öğrenme faaliyetinin uygulanması sırasında çeşitli araçlar kullanılır. Sunucular, cep telefonları ve tablet bilgisayarlar mobil öğrenme araçları arasında sayılabilirler. Aşağıda bu araçların kısa açıklamaları mevcuttur.
 9. Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları Sunucular: Mobil öğrenme içeriklerinin, ders materyal ve kaynaklarının depolandığı ve öğrenenlerin erişimine sunulduğu sürekli internet bağlantısına sahip ana bilgisayarlar olarak tanımlayabiliriz. Öğrenen mobil cihazı ile öğrenme içeriğine erişmek istediğinde bu talebi karşılayacak ve yanıt verecek olan sistem sunuculardır.
 10. Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları Cep Telefonları: Android, IOS ve Windows Phone gibi işletim sistemlerine sahip akıllı cep telefonları mobil öğrenme faaliyetleri için kullanılabilen araçlardandır. Bu cihazlara yüklenecek uygulamalar (application) aracılığı ile mobil öğrenme-öğretme faaliyetleri gerçekleştirilir.
 11. Mobil Öğrenme Teknolojileri ve Araçları Tablet Bilgisayarlar: Akıllı cep telefonlarında olduğu gibi çeşitli işletim sistemlerine sahip taşınabilir bilgisayarlar (tabletler) m-öğrenme için kullanılabilir. Bu cihazlara doğrudan yüklenebilen ya da platformun uygulama mağazalarında yayınlanan ve kullanıcıların erişimine sunulan mobil uygulamalar aracılığı ile mobil öğrenme ortamı sağlanır.
 12. Mobil Öğrenme Uygulamaları Bilinen mobil öğrenme uygulamaları aşağıda sıralanmıştır;  Microsoft m-Öğrenme Projesi  Mobile Sports Pulse  Johnson & Johnson  Allogy ve Tusk
 13. Kaynakça TeknologWeb.com – Mobil Öğrenme Nedir? http://www.teknologweb.com/mobil-ogrenme-nedir Teşekkürler.
http://babyforyou.org

www.mitsubishi.niko.ua

частный кредит под залог недвижимости

×